Vyhledat v textu

Čištění ozonem

použitím ozonového generátoru pro odstranění zápachů, dezinfekci a likvidaci virů a bakterií.

Ozon.jpg

Co je OZON?

Ozon je bezbarvý, ve vyšších koncentracích namodralý plyn, těžší než vzduch. Je tvořen třemi atomy kyslíku (O3). Přezdívá se mu také „aktivní kyslík“. Vzhledem k nahromaděné energii je molekula ozonu velmi nestabilní a po krátké době se zpět samovolně rozpadá na kyslík (O2).

Lidský čich rozpozná typickou svěží vůni ozonu již ve velmi nízké koncentraci. Běžně tuto vůni můžeme cítit po bouřce. Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl apod. Ozon je 3.000x účinnější než chlor (Cl) a 5.000x než chloramin (NH2Cl) a je přitom mnohem bezpečnější. Neexistují žádné viry, bakterie, plísně a houby, které by odolaly ozonu.

Ozon má dezodorační efekt, redukuje nežádoucí zápachy v prostředí (cigaretový kouř, pachy zvířat, pot, zápachy z nátěrů, lepidel apod.). Ozon nemaskuje příčiny zápachu, ale trvale je odstraňuje.

Po aplikaci ozon nezanechává žádné stopy ani toxická rezidua a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky.

Možnosti aplikace:

  • v místnostech – odstranění zápachu např. po cigaretovém kouři, po požáru, dezinfekce, odstranění plísní,
  • ve vozidlech – dezinfekce klimatizace, odstranění zápachu po cigaretovém kouři,
  • v čekárnách, společných prostorách, zázemí wellness – ošetření s prevencí proti virům a bakteriím,
  • a v mnoha dalších výše neuvedených.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat - napište nám nebo volejte 737 957 317.